COVID-19

Të infektuar

1194

Të shëruar

884

Të vdekur

31

Muzikë/ Lista e plotë e fituesve në “MTV EMA 2019”

news image

Mbrëmë në Sevilla të Spanjës është zhvilluar ceremonia e rëndësishme e ndarjes së çmimeve “MTV Europe Music Awards 2019”.

Pjesë e kësaj ngjarjeje ishin personazhe të njohura nga e gjithë bota, si dhe edhe disa të famshëm shqiptarë, transmeton Gazeta Sinjali.

Dua Lipa, Ava Max, Bebe Rexha dhe Loredana ishin këngëtaret me origjinë shqiptare që morën pjesë, disa prej tyre rrëmbyen edhe çmim.

Lista e plotë e fituesve:

Artisti më i mirë amerikan

Ariana Grande

Billie Eilish

Lil Nas X

Lizzo

Fituesja: Taylor Swift

Artisti më i mirë kanadez

Alessia Cara

Avril Lavigne

Carly Rae Jepsen

Fitues: Johnny Orlando

Shawn Mendes

Videoja më e mirë

Ariana Grande, “thank u, next”

Billie Eilish, “bad guy”

Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus, “Old Town Road” (Remix)

ROSALÍA, J Balvin ft. El Guincho, “Con Altura”

Fitues: Taylor Swift ft. Brendon Urie of Panic! At The Disco, “ME!”

Artisti më i mirë

Ariana Grande

J Balvin

Miley Cyrus

Fitues: Shawn Mendes

Taylor Swift

Kënga më e mirë

Ariana Grande, “7 rings”

Fitues: Billie Eilish, “bad guy”

Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus, “Old Town Road” (Remix)

Post Malone, Swae Lee, “Sunflower”

Shawn Mendes, Camila Cabello, “Señorita”

Bashkëpunimi më i mirë

BTS, Halsey, “Boy With Luv”

Lil Nas X, Billy Ray Cyrus, “Old Town Road” (Remix)

Mark Ronson, Miley Cyrus, “Nothing Breaks Like a Heart”

Fitues: ROSALÍA, J Balvin ft. El Guincho, “Con Altura”

Shawn Mendes, Camila Cabello, “Señorita”

The Chainsmokers, Bebe Rexha, “Call You Mine”

Artisti i ri më i mirë

Ava Max

Fitues: Billie Eilish

Lewis Capaldi

Lil Nas X

Lizzo

Mabel

BEST POP

Ariana Grande

Becky G

Camila Cabello

Fitues: Halsey

Jonas Brothers

Shawn Mendes

BEST LIVE

Ariana Grande

Fitues: BTS

Ed Sheeran

P!NK

Travis Scott

Artisti më i mirë rock

Fitues: Green Day

Imagine Dragons

Liam Gallagher

Panic! At The Disco

The 1975

Artisti më i mirë HIP-HOP

21 Savage

Cardi B

Cole

Fitues: Nicki Minaj

Travis Scott

Artisti më i mirë i muzikës elektronike

Calvin Harris

DJ Snake

Marshmello

Fitues: Martin Garrix

The Chainsmokers

Look-u më i mirë

Fitues: Halsey

J Balvin

Lil Nas X

Lizzo

ROSALÍA

Artisti me më shumë fansa:

Ariana Grande

Fitues: BTS

Billie Eilish

Shawn Mendes

Taylor Swift

Depërtimi i Vitit

Fitues: Ava Max

Billie Eilish

CNCO

H.E.R.

Jade Bird

Juice WRLD

Kiana Ledé

Lauv

Lewis Capaldi

Lizzo

Mabel

ROSALÍA

Skena më e mire e vitit

Bebe Rexha: Isle of MTV Malta 2019

Hailee Steinfeld: Isle of MTV Malta 2018

Fitues: Muse: Bilbao, Spain 2018

The 1975: Lollapalooza Paris Festival 2019

twenty one pilots: Lollapalooza Paris Festival 2019

Kënga më e mirë në Britaninë e Madhe dhe Irlandë

Lewis Capaldi

Dave

Mabel

Ed Sheeran

Fitues: Little Mix (Social Wildcard Winner)./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin