image Limaj pas takimit me liderët politikë: Situata është alarmante, po ndodh përplasje institucionale
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Politikë/ Limaj pas takimit me liderët politikë: Situata është alarmante, po ndodh përplasje institucionale

news image

Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, pas takimit mes liderëve politikë të thirrur nga lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur media duke thënë se është një situatë alarmante dhe se po ndodh një përplasje institucionale më shumë për protagonizëm.

“Ajo që unë e shfrytëzova rastin në takim me u thënë, çka po shoh sot, është ajo që ka ndodhë para dy vitesh, por tash është kthyer në një situatë edhe më alaramante. Një përplasje institucionale më tepër për protagonizëm. Fatkeqësisht më tepër ka përplasje të euforive të tyre sesa në argument ose përmbajtja të shqetësimit për interesin e vendit. Ne si Nismë u thamë se nuk duam të marrim pjesë në një përplasje të tillë”, tha Limaj./GazetaSinjali/