image Liecester e mposhtë Liverpoolin, i prish punë në luftën për kreun e tabelës - Sinjali

Liecester e mposhtë Liverpoolin, i prish punë në luftën për kreun e tabelës

news image

Leicester City dhe Liverpool u përballen ndaj njëra tjetrës në kuadër të xhiros së 20-të në Premierligë, shkruan Sinjali Sport.

Dhelprat triumfuan minimalisht ndaj ‘Të Kuqve’ në ‘King Power Stadium’, me rezultat të ngushtë 1-0.

Ademola Lookman ishte heroi i vendasve, duke e realizuar golin në minutën e 58-të.

Liverpooli pas kësaj disfate grumbullon 41 pikë, në vendin e dytë, gjashtë më pak se Manchester City që kryeson.

Në anën tjetër Leicesteri këtë stinor nuk është si vitin e kaluar, pasi gjendet në vendin e nëntë me 25 pikë. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: