image Legjenda e futbollit, Wesley Sneijder: Shqipëria do të jetë befasia e “Euro 2024”

Futboll

Legjenda e futbollit, Wesley Sneijder: Shqipëria do të jetë befasia e “Euro 2024”

news image

Sonte do të bëhet tërheqja e shortit për grupet e Kampionatit Evropian “Euro 2024”. Tërheqja e shortit do të bëhet në Hamburg, duke filluar nga ora 18:00.

Një prej ish-yjeve të futbollist, Wesley Sneijder, do të jetë i pranishëm në qytetin gjerman.

Madje, ai ka bërë edhe një parashikim për “Euro 2024”, me faqen zyrtare të UEFA-s që e ka publikuar parashikimin e tij.

Sneijder parashikoi që Shqipëria do të jetë befasia e Evropianit, që do të mbahet vitin e ardhshëm në Gjermani.

VIDEO

Për lojtarin e ri më të mirë ai zgjodhi Jude Bellinghamin, kurse Harry Kane për golashënuesin më të mirë të turneut.

Parashikimin për lojtarin më të mirë e bëri për Kylian Mbappe, kurse sipas tij, Franca dhe Anglia do të takohen në finalen e madhe.

/GazetaSinjaliSport/