image Lediana e Përputhen: Kosovarët i dua fortë për këtë arsye

Bota e Yjeve

Lediana e Përputhen: Kosovarët i dua fortë për këtë arsye

news image

Njëra nga personazhet më të njohura dhe më të diskutuara të edicionit të kaluar të “Përputhen’, ishte Lediana Prenga, transmeton Gazeta Sinjali.

Lediana siç duket ka një simpati të pa shprehur deri më sot për kosovarët. Kjo sepse dje në emisionin “Kosovë Show”, ajo lavdëroi ata.

Madje, Prenga ka shtuar se dhe do të jetonte në Kosovë, kjo sepse sipas saj njerëzit janë më të afërt këtu.

“Çdo javë vij në Kosovë. Më pëlqejnë shumë kosovarët, ndoshta edhe do të jetoja atje”, tha ai.

“Më pëlqen afërsia e njerëzve këtu”, shtoi Prenga.

/Gazeta Sinjali/