image Lebron James reagon pasi Liverpool arriti në finale të Ligës së Kampionëve - Sinjali

Lebron James reagon pasi Liverpool arriti në finale të Ligës së Kampionëve

news image

LeBron James festoi fitoren e Liverpoolit ndaj Villarrealit, me atë fitore që i dërgoi Reds në Paris për finalen e Champions League.

Ylli i NBA është një pjesë-pronar i klubit, i cili arriti në finalen e kompeticionit të klubeve më të mira evropiane për herë të tretë në pesë vjet.

Skuadra e Jurgen Klopp mposhti Villarrealin 3-2 në ditë dhe 5-2 në total, dhe James ishte gati të festonte teksa shikonte nga Shtetet e Bashkuara.

Menjëherë pas bilbilit të fundit nga referi, James shkoi në Twitter për të shijuar fitoren e Reds.

Ylli i Los Angeles Lakers shkroi në Twitter: “PARIS HERE WE COME!”, pasi Liverpool do të përballet me Manchester Cityn ose Real Madridin në finalen në Stade de France në kryeqytetin francez.

Ai gjithashtu ka postuar një foto ku shihet duke buzëqeshur teksa kishte veshur një tuta të Liverpool-it, nën mbishkrimin: “MOOD!!!!!!”

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: