image Lajmi për marrëveshjen në mes Kosovës dhe Izraelit ‘pushton’ mediat ndërkombëtare - Sinjali

Lajmi për marrëveshjen në mes Kosovës dhe Izraelit ‘pushton’ mediat ndërkombëtare

news image

Kosova dhe Izraeli gjatë ditës së sotme zyrtarizuan marrëveshjen e tyre, shkruan Gazeta Sinjali.

E kjo marrëveshje e cila u bë përmes internetit mori vëmendjen e mediave ndërkombëtare.

Për këtë marrëveshje shkruajti edhe ‘Reuters’, të cilët në artikullin e tyre treguan se kjo marrëveshje është arritur me ndërmjetësimin e SHBA-së.

Po ashtu, lajmi i marrëveshjes në mes dy vendeve u bë pjesë edhe shumë mediave të tjera, të cilat e cilësuan si një marrëveshje historike.

Kurse, përveç Kosovës lajm i ditës kjo marrëveshje ishte edhe tek mediat e Izraelit./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: