image Lajçak: Me Kovaçevskin e Osmanin pata diskutime të mira e të detajuara për Ballkanin - Sinjali

Lajçak: Me Kovaçevskin e Osmanin pata diskutime të mira e të detajuara për Ballkanin

news image

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në New York ka takuar kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski dhe kryediplomatin, Bujar Osmani.

Lajçak thotë se me Kovaçevskin e Osmanin pasi diskutime shumë të mira dhe të detajuara për Ballkanin Perëndimor.

“Si gjithmonë, pata diskutime shumë të mira dhe të detajuara për Ballkanin Perëndimor me Dimitar Kovaçevski dhe Bujar Osmanin në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara”, ka shkruar Lajçak.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: