image Lajçak deklarohet pas takimit me Bislimin e Petkoviqin, nuk e përmend Asociacionin: Diskutimet ishin të dobishme

Politikë

Lajçak deklarohet pas takimit me Bislimin e Petkoviqin, nuk e përmend Asociacionin: Diskutimet ishin të dobishme

news image

Ndërmjetësuesi i BE-së, për dialogun, Miroslav Lajçak, ka thënë se me kryenegociatorët e palës kosovare dhe asaj serbe, sot patën diskutime të dobishme për progres në shumë pika.

Këtë, Lajçak e shkroi në një reagim të tij në platformën X, ndërsa flet për takimin si raund tjetër i bisedimeve Kosovë-Serbi.

”Sot prita kryenegociatorët, të Kosovës, Besnik Bislimi dhe atë të Serbisë, Petar Petkoviq, për një raund të takimeve të dialogut në Bruksel. Diskutimet tona ishin të dobishme për të bërë përparim në një sërë çështjesh në agjendën tonë”.

/GazetaSinjali/