COVID-19

Të infektuar

1052

Të shëruar

820

Të vdekur

30

Botë/ Ky mjek po sjell buzëqeshje te miliona njerëz në të gjithë botën

news image

Një këngë këshilluese për koronavirusin e krijuar nga dy të rinj vietnamezë është bërë virale pas publikimit në rrjetin social TikTok.

Teksti i kësaj kënge dhe kërcimi përputhet me këshillat e parandalimit të koronavirusit.

Dr. Jason Campbell, 31 vjeç, i cili punon prej dy vitesh në Universitetin e Shëndetit dhe Shkencës në Oregon në Portland, Oregon e ka bërë këtë kërcim me studentët e tij të mjekësisë me qëllim që të mesazhi të arrinte deri tek të rinjtë e komunitetit të tij.

Ai i sugjeroi të gjithve të hynin në aplikacionin TikTok./ Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: