image Kurti uron Dua Lipën pasi fitoi çmimin Grammy: Është inspirim për të rinjtë
[wp-story id="814678"]

Bota e Yjeve

Kurti uron Dua Lipën pasi fitoi çmimin Grammy: Është inspirim për të rinjtë

news image

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka uruar këngëtaren me origjinë kosovare, Dua Lipa, për çmimin e fituar në “Grammy Awards 2021”, shkruan Gazeta Sinjali.

Kurti u shpreh se Dua Lipa është një inspirim për të rinjtë e Kosovës, e po ashtu edhe një ambasadore e shtetit.

“E përgëzoj Dua Lipën për fitimin e #Grammy për #BestPopVocalAlbum. Me punën e saj, talentin e saj dhe shpirtin e saj ajo ka mahnitur botën dhe është #levituar kombi i saj. Ajo është një frymëzim për të rinjtë tanë dhe një ambasadore për vendin tonë”, ka shkruar Kurti në Twitter./Gazeta Sinjali/