image Kurti për vdekjen e Albright: Do të na mungosh, zonja sekretare
[wp-story id="814678"]

Sociale

Kurti për vdekjen e Albright: Do të na mungosh, zonja sekretare

news image

Për vdekjen e gruas së parë sekretare e shtetit të ShBA-së, Madeleine Albright, ka reaguar edhe kryeministri i vendit, Albin Kurti, shkruan Gazeta Sinjali.

Përmes një postimi në Twitter ai tha se “me pikëllim dëgjova për vdekjen e Madeline Albright, një grua e shquar me moral të pakompromis për Shtetet e Bashkuara, një mike e Kosovës deri në fund dhe një partnere me të gjithë ata që ndoqën paqen, lirinë dhe demokracinë”.

“Do të na mungosh, zonja sekretare”, deklaroi kryeministri.

/GazetaSinjali/