image Kundërsulm i frikshëm nga Arsenali, 'Topçinjtë' rikthejnë avantazhin në kohën shtesë - VIDEO
[wp-story id="814678"]

Futboll

Kundërsulm i frikshëm nga Arsenali, ‘Topçinjtë’ rikthejnë avantazhin në kohën shtesë – VIDEO

news image

Ka përfunduar pjesa e parë mes duelit derbi Arsenal dhe Liverpool.

Arsenali ka mbyllur 45 minutëshin e parë në avantazh ndaj Liverpoolit.

Martinelli zhbllokoi sfidën duke realizuar pas vetëm 58 sekondave lojë.

Mysafirë reaguan duke e barazuar rezultatin me anë të Darwin Nunez në minutën e 33-të.

Teksa po pritej që pjesa e parë të mbyllej me rezultat të barabartë, pas një kundërsulmi të frikshëm nga vendasit, Saka realizoi për t’i dhënë avantazhin skuadrës së tij për herë të dytë.

/GazetaSinjaliSport/