image Kumbulla para duelit: Jam shumë krenar, ëndërroj të ngre trofeun tim të parë këtu në Tiranë - Sinjali

Kumbulla para duelit: Jam shumë krenar, ëndërroj të ngre trofeun tim të parë këtu në Tiranë

news image

Marash Kumbulla është ‘shumë krenar’ që sheh Romën duke luajtur finalen e Ligës së Konferencës kundër Feyenoord në Shqipëri dhe garanton se mund të ‘lëndojë’ skuadrën holandeze.

Kumbulla është në fillim në pankinë, por ndërkombëtari shqiptar është ende shumë i emocionuar për të qenë pjesë e këtij eventi në vendlindje.

“Jam shumë krenar, ëndrra ime është të fitoj dhe të ngre trofeun tim të parë këtu në Tiranë”, tha Kumbulla për Sky Sport Italia.

Jose Mourinho ka zgjedhur një skuadër interesante me Tammy Abraham dhe Nicolò Zaniolo përpara, por një mesfushë të përbërë me Lorenzo Pellegrinin dhe Henrikh Mkhitaryan të rikuperuar.

“Ne do të përpiqemi të kundërshtojmë ndeshjen e presionit të Feyenoord, sepse e dimë se ata janë shumë agresivë. Ne kemi pikat tona të forta dhe e dimë se ku mund t’i lëndojmë ato.

“Mourinho na ka ngarkuar për dy ose tre ditë tashmë, ne mezi presim të dalim në fushë. Është vërtet e çuditshme të jesh këtu, por në të njëjtën kohë e mrekullueshme. Nuk mund të pres“, ka deklaruar Kumbulla.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: