image Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve me akuza të rënda: Trump është i rrezikshëm, ai duhet të shkojë - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

55.135

Të shëruar

48.572

Të vdekur

1.399

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve me akuza të rënda: Trump është i rrezikshëm, ai duhet të shkojë

news image

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi ngriti akuza të rënda ndaj presidentit në largim, Donald Trump duke thënë se ai është i rrezikshëm për SHBA-në, shkruan Gazeta Sinjali.

“Ne e dimë që presidenti i Shteteve të Bashkuara nxiti këtë kryengritje, këtë rebelim të armatosur kundër vendit tonë të përbashkët. Ai duhet të shkojë, ai është një rrezik i qartë dhe i pranishëm për kombin që të gjithë e duam”, tha Pelosi.

Sipas CNN, ajo shtoi se presidenti amerikan ka gënjyer në mënyrë të përsëritur për rezultatin e zgjedhjeve në nëntor dhe ka hedhur dyshime për demokracinë.

“Pastaj erdhi ajo ditë zjarri që të gjithë ne përjetuam. Presidenti duhet të fajësohet. Unë besoj se Presidenti duhet të dënohet nga Senati, një ilaç kushtetues që do të sigurojë që republika do të jetë e sigurt nga ky njeri i cili është kaq i vendosur për të shkatërruar gjërat që i duam dhe që na mbajnë së bashku”, u shpreh Pelosi.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: