image Kremlini: Ushtria ruse do të vendosë për tërheqjen e dronit nga Deti i Zi

Botë

Kremlini: Ushtria ruse do të vendosë për tërheqjen e dronit nga Deti i Zi

news image

Kremlini ka thënë se një vendim nga droni i rrëzuar amerikan MQ-9 Reaper nga Deti i Zi do të merret nga ushtria ruse.

I pyetur nëse Rusia do të përpiqej ta ngrinte dronin nga shtrati i detit për ta ekzaminuar atë, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov u përgjigj:

“Kjo është prerogativë e ushtrisë. Nëse ata e shohin të nevojshme ta bëjnë këtë në Detin e Zi për interesat tona dhe për sigurinë tonë, ata do të merren me këtë.

Peskov shtoi se ai nuk e dinte se cilat ishin planet e ministrisë së mbrojtjes.

Pershendetje te gjitheve. Është Léonie Chao-Fong përsëri këtu, duke marrë përsipër blogun e drejtpërdrejtë nga Martin Belam. Mos ngurroni të kontaktoni në Twitter ose me email.

/GazetaSinjali/