image Kosova ia ndalon hyrjen Popoviqit dhe Odaloviqit
[wp-story id="814678"]

Politikë

Kosova ia ndalon hyrjen Popoviqit dhe Odaloviqit

news image

Autoritetet e Kosovës nuk i kanë dhënë leje ministrit serb të Shkencës dhe Zhvillimit Teknologjik Nenad Popoviq dhe kryetarit të Komisionit për Persona të Zhdukur Veljko Odaloviq të hyjnë në territorin e Kosovës.

Popoviq dhe Odaloviq planifikonin të merrnin pjesë në kurorëzimin e nesërm të Patriarkut Porfirije në Patriarkanën e Pejës, shkruan Tanjug.

/GazetaSinjali/