image Kosova hap sezonin turistik vjeshtë-dimër - Sinjali

Kosova hap sezonin turistik vjeshtë-dimër

news image

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë do të organizojë sot “Ditën Botërore të Turizmit”.

Në këtë ditë do të bëhet edhe hapja e sezonit turistik vjeshtë-dimër.

Në këtë ngjarje do të marrin pjesë ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ministri i Turizmit dhe Mjedisit të Shqipërisë, Blendi Klosi, si dhe përfaqësues të tjerë të institucioneve të Kosovës dhe Shqipërisë./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin