image "Kosova është zemra e Serbisë", protestë para Kuvendit të Serbisë
[wp-story id="814678"]

Rajon

“Kosova është zemra e Serbisë”, protestë para Kuvendit të Serbisë

news image

Disa dhjetëra qytetarë, kryesisht të djathtë, u mblodhën mbrëmë para Kuvendit në Beograd për shkak të ngjarjeve në Kosovë dhe Metohi, raportuan mediat.

Qytetarët u mblodhën në gardhin para hyrjes në Kuvendin e Serbisë dhe brohoritën “Kosova është zemra e Serbisë”, “Shko në Kosovë”, “Ti e tradhtove Kosovën”, dhe u krijua një flamur i madh me fjalët “Pa dorëzim”, përcjell Tanjug raportimet nga Raportoi Nova.

/GazetaSinjali/