COVID-19

Të infektuar

1142

Të shëruar

871

Të vdekur

30

Tenis/ Koronavirus nuk e frikëson ‘Roland Garrosin’

news image

Përderisa shumë ngjarje sportive po anulohen në Francë, kjo nuk pritet të ndodh me ‘Roland Garrosin’.

Ngjarja e madhe e tenisit  pritet të zhvillohet në muajin maj dhe qershor, transmeton Gazeta Sinjali.

Organizatorët e turneut po studiojnë skenarë të ndryshëm, por me shumë gjasë nuk pritet të anulohet ose shtyhet ‘Roland Garrosit’.

Në Francë tashmë është anuluar një maratonë dhe ndeshja e PSG me Strasbourg./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: