image Kompania kineze Kandy ofron dy modele elektrike për tregun amerikan - Sinjali

Kompania kineze Kandy ofron dy modele elektrike për tregun amerikan

news image

Prodhuesi kinez Kandy ka ofruar dy modele elektrike për tregun amerikan- K27 dhe K23.

Kompania kineze Kandy njofton se modelet elektrike në mënyrë të konsiderueshme mund të blihen në tregun amerikan.

Këto dy modele janë automjete K27 dhe K23 dhe ato së pari do të jenë në dispozicion të klientëve në Teksas.

Modeli bazë Kandy K27 përdor një bateri me një kapacitet 17.69 kWh, ndërsa çmimi fillestar është 20.499 dollarë.

Përveç këtij modeli, Kandy ofron edhe modelin më të shtrenjtë K23 me një bateri 41.4 kWh.

Kandy K23 kushton nga 29.999 dollarë, por me stimuj shtetëror nga 7,500, çmimi bie në 22.499 dollarë.

Prodhuesi kinez njoftoi se K27 dhe K23 do të arrijnë në dyqanet e ekspozitës në Teksas para fundit të vitit. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: