image Kjo është situata me COVID-19 në spitalet e Kosovës - Sinjali

Kjo është situata me COVID-19 në spitalet e Kosovës

news image

Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se tetë pacientë të konfirmuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në QKUK dhe në spitalet e përgjithshme në Kosovë.

Sipas njoftimit 20 pacientë të tjerë janë post-COVID.

Me oksigjeno-terapi janë 10 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive nuk ka pacientë të shtrirë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 4 pacientë,

Klinika e Pulmologjisë, 16 pacientë post-COVID,

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, nuk ka pacientë të spitalizuar,

Spitali i Prizrenit, 4 pacientë,

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë,

Spitali i Pejës, 1 pacient

Spitali i Ferizajt, 1 pacient./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin