image Kjo është përgjigjja e Kurtit për statuset e Hekuran Muratit
[wp-story id="814678"]

Politikë

Kjo është përgjigjja e Kurtit për statuset e Hekuran Muratit

news image

Disa postime të ministrit Murati të bëra vite më parë, kanë nxitur debate në shumë tryeza diskutimi.

Kjo sepse ajo çfarë kishte shkruar dikur ministri Murati, i cili atëkohë nuk ishte i ngarkuar me këtë pozitë, shtyen disa parti të kërkojnë dorëheqjen e tij nga pozita që ai ka tani në Ministri të Financave.

Ndërsa Kurti e ka tejkaluar këtë pyetje duke u përgjigjur se është kryeministër, por jo komentues.

Unë jam kryeministër por jo komentues. Komentues ka pafund. Kryeministri qeveris me vendin për çështje madhore dhe çka shkruajnë komentuesit për tema të shumë vjetëve, nuk mund të jenë temë as prioritet për mua”, ka thënë Kurti para gazetarëve.

Murati duke llogaritur shifrat e pensioneve për veteranët e luftës, kishte shkruar se “këta tre muaj lufte të një ushtrie guerile donë me na dalë shumë më shtrenjtë se një ushtri e rregullt“.

/GazetaSinjali/