image Kjo është gjendja në pikat kufitare të Kosovës

Kosovë

Kjo është gjendja në pikat kufitare të Kosovës

news image

Ministria e Punëve të Brendshme në faqen e saj zyrtare bën përditësimin e gjendjes në pikat kufitare, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas të dhënave të fundit, aktualisht në pikën kufitare Vërmicë duhet të pritet për të hyrë deri në 10 minuta.

Kurse, në të gjitha Pikat tjera të Kalimit Kufitar, lëvizja është e lirë dhe nuk ka kolona dhe pritje të udhëtarëve./Gazeta Sinjali/