image Kjo është gjendja e pacientëve me COVID-19 në spitalet e Kosovës - Sinjali

Kjo është gjendja e pacientëve me COVID-19 në spitalet e Kosovës

news image

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se në klinikat COVID të QKUK-së dhe spitalet rajonale janë të shtrirë 37 pacientë, prej tyre 9 të konfirmuar me COVID dhe 28 që kanë kaluar virusin.

Sipas SHSKUK-së, me oksigjeno-terapi janë 8 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive 1 pacient.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 3 pacientë;

Klinika e Pulmologjisë, 26  pacientë  post-COVID;

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 1 pacient  i  spitalizuar;

Spitali i Prizrenit, 4 pacientë;

Spitali i Gjakovës, 1 pacient;

Spitali i Pejës, 1 pacient;

Spitali i Ferizajt, 1 pacient. /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin