image Kjo është fabrika e ngjyrave që u dogj mbrëmë në Babush të Ferizajt - Sinjali

Kjo është fabrika e ngjyrave që u dogj mbrëmë në Babush të Ferizajt

news image

Një fabrikë për prodhimin e ngjyrave në Ferizaj është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e së dielës, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se bëhet fjalë për fabrikën ‘Fer Fix’ në fshatin Babush, ku nuk dihen ende shkaqet të cilat çuan në shpërthimin e zjarrit.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se nuk është arritur që zjarri të lokalizohet menjëherë, për shkak se ishte shumë errësirë dhe duhej pritur deri mëngjesin e sotëm që zjarrfikësit të shuajnë zjarrin në tërësi.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë kompetente, të cilat kanë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme për të zbardhur rastin.

Sinjali do t’iu mbajë të informuar me detajet e reja lidhur me rastin.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin