image Kështu u dukën yjet në tapetin e kuq të çmimeve “Grammy Awards”

Bota e Yjeve

Showbiz/ Kështu u dukën yjet në tapetin e kuq të çmimeve “Grammy Awards”

news image

Mbrëmë është mbajtur edicioni i 62-të i ndarjes së çmimeve në muzikë “Grammy Awards 2020”.

Kur bëhet fjalë për çmimet “Grammy”, tapeti i kuq është ai që ka më shumë vëmendje, transmeton Gazeta Sinjali.

Mediat e huaja pas kësaj mbrëmjeje, gjithmonë krijojnë një listë me personazhet e veshura më së bukuri.

Ylli i muzikës pop, Ariana Grande këtë vit tërhoqi vëmendjen e të gjithëve me fustanin e saj voluminoz.

Pjesë e kësaj liste padyshim që janë edhe dy këngëtaret shqiptare me famë botërore: Bebe Rexha dhe Dua Lipa.

Më posht mund t’i gjeni veshjet më të bukura në “Grammy Awards 2020”./Gazeta Sinjali/

Ariana Grande.
Anwar Hadid dhe Dua Lipa.
Bebe Rexha.
Chrissy Teigen dhe John Legend.
Priyanka Chopra dhe Nick Jonas.
Chris Brown.
Pia Mia.