image Kaq pacientë të prekur me COVID-19 po trajtohen në spitalet e Kosovës
[wp-story id="814678"]

Shëndetësi

Kaq pacientë të prekur me COVID-19 po trajtohen në spitalet e Kosovës

news image

Në QKUK dhe spitalet rajonale janë duke u trajtuar pesë pacientë të konfirmuar pozitivë me COVID-19 ndërsa dy pacientë tjerë post-COVID.

Në raportin e publikuar nga SHSKUK është njoftuar se katër pacientë janë me oksigjenoterapi.

Gjashtë pacientë janë të shtrirë në Klinikën Infektive në QKUK dhe një pacient është i shtrirë në Spitalin e Gjakovës.

/GazetaSinjali/