image Kapiteni i Chelseas befason me fjalët për Mourinhon

Futboll

Sport/ Kapiteni i Chelseas befason me fjalët për Mourinhon

news image

Kapiteni i skuadrës së Chelseas, Cesar Azpilicueta, i ka uruar ish-trajnerit të tij Jose Mourinhos, postin e trajnerit te skuadraz e Tottenhamit.

Azpilicueta për “Sky Sport News” tha se për Mourinhon mund të flasë vetëm përgjatë kohës kur ai ishte trajner i Chelseas.

Me të kemi fituar trofe, por jeta në futboll vazhdon. Ia uroj të gjitha të mirat atij, edhe pse ka shkuar te rivali. Kam kujtime të mira me të dhe kam luajtur shpesh herë nën udhëheqjen e tij dhe kundër tij”, citohet të ketë thënë ai.

Kujtojmë se Jose Mourinho e kishte udhëhequr skuadrën e Chelseas drejt fitimit të tre titujve në Premierligë në dy periudhat si trajner në Stramfort Bridge./Gazeta Sinjali/