image Jeta në karantinë, Wijnaldum-it i ndalohet të luaj futboll - Sinjali

Futboll/ Jeta në karantinë, Wijnaldum-it i ndalohet të luaj futboll

news image

Përhapja e shpejtë dhe rreziku nga koronavirusi ka bërë që njerëzit të izolohen dhe të hynë në karantinë.

Për shkak të kësaj, mesfushori i Liverpool, Gini Wijnaldum është privuar që të luaj futboll edhe në shtëpi, transmeton Gazeta Sinjali.

Përmes një postimi në Tëitter ai ka treguar që familja e tij ia ka ndaluar që të luaj futboll.

“Familja më thotë se nuk mund të luaj futboll në shtëpi”, u shprehë ai.

Wijnaldum duhet ta pres muajin maj që të luaj përsëri futboll, pasi Premier Liga është shtyer deri me 30 prill./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin