image “Jemi gati për çdo provokim”, flasin nga Ukraina pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë

Botë

“Jemi gati për çdo provokim”, flasin nga Ukraina pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë

news image

Sekretari i Sigurisë Nacionale dhe Këshillit të Mbrojtjes së Ukrainës, Oleksiy Danilov theksoi se Ukraina ka pranuar informacione për provokime nga ana e Rusisë dhe se janë gati për çdo lloj sfide.

Danilov këto deklarime i ka bërë në një konferencë për media pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë, raportojnë mediat ukrainase.

Ne veçse jemi në dijeni për provokimet që po tenton Russia t’i bëjë, për atë edhe jemi mbledhur. Megjithatë, ne nuk e dijmë se kur dhe ku do të ndodh. Ne dëgjuam për urën e Krimesë, stacionin e Çernobilit, Donetskun e Luhanskun. Megjithatë, dua të theksoj edhe njëherë: Ne jemi shtet demokratik, për ne jeta e njeriut është vlera më e lartë”, deklaroi ai.

/GazetaSinjali/