image Ismet Beqiri del me një qëndrim për koalicionin

Kosovë

Koalicion/ Ismet Beqiri del me një qëndrim për koalicionin

news image

Janë bërë më shumë se tre muaj pa marrëveshje finale për koalicionin qeverisës mes VV-së dhe LDK-së. E për këtë situatë pas shumë ofertash nga të dyja palët ende nuk është arritur marrëveshja për krijimin e Qeverisë, shkruan Gazeta Sinjali.

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Ismet Beqiri, ka reaguar në rrjetin e tij social, Facebook,  ku ka thënë se dëshiron bashkëqeverisje të balancuar.

“Bashkëqeverisje e balancuar, as më shumë dhe as më pak”

Sot edhe zyrtarisht LV-ja e ka refuzuar ofertën e LDK-së përmes një letre që Albin Kurti ia ka dorëzuar Mustafës.

Më poshtë gjeni edhe linkun:

Bashkëqeverisje e balancuar, as më shumë dhe as më pak.

Posted by Ismet Beqiri on Thursday, January 16, 2020