image Irani liron nga burgu 54 mijë të burgosur për shkak të koronavirusit

Botë

Siguri/ Irani liron nga burgu 54 mijë të burgosur për shkak të koronavirusit

news image

Irani ka liruar përkohësisht më shumë se 54 mijë të burgosur në një përpjekje për të luftuar përhapjen e sëmundjes së re koronavirus në burgje e tej mbushura.

Zëdhënësi i gjyqësorit Gholamhossein Esmaili u tha gazetarëve se të burgosurve u dha leje pas testimit negativ për Covid-19 dhe u liruan me kusht.

Të burgosurit e dënuar me më shumë se pesë vite nuk do të lirohen. /Gazeta Sinjali/