image Incidenti me tifozin, Ronaldo paralajmërohet nga Policia e Liverpoolit - Sinjali

Incidenti me tifozin, Ronaldo paralajmërohet nga Policia e Liverpoolit

news image

Cristiano Ronaldo është paralajmëruar nga Policia e Merseyside pasi theu celularin e një tifozi të ri të Everton në prill.

Teksa ai dhe shokët e tij u larguan nga fusha pas humbjes 1-0 në Goodison Park, superylli portugez u filmua duke goditur me zemërim pajisjen nga dora e 14-vjeçarit Jacob Harding. Ai më pas i kërkoi falje të riut përpara se të intervistohej vullnetarisht nga Policia e Merseyside nën kujdes në lidhje me një sulm të supozuar dhe dëmtim kriminal.

Pas intervistimit dhe hetimit të tyre për ngjarjen, çështja u trajtua “me kujdes të kushtëzuar”.

Në deklaratën e plotë të lëshuar nga policia thuhet: “Mund të konfirmojmë se një burrë 37-vjeçar mori pjesë vullnetarisht dhe u intervistua me kujdes në lidhje me një pretendim për sulm dhe dëmtim kriminal.

“Akuza ka të bëjë me një incident pas ndeshjes së futbollit Everton kundër Manchester United në Goodison Park të shtunën më 9 prill.

“Çështja është trajtuar me kujdes të kushtëzuar. Çështja tani ka përfunduar.”

Pasi pamjet e shpërthimit të Ronaldos dolën në domenin publik përmes mediave sociale, sulmuesi i Djajve të Kuq lëshoi ​​një falje që përfshin ofertën e një vizite në Old Trafford për të parë një ndeshje të Premier League.

“Nuk është kurrë e lehtë të përballesh me emocionet në momente të vështira siç është ai me të cilin po përballemi”, ka shkruar ai. “Megjithatë, ne duhet të jemi gjithmonë të respektueshëm, të durueshëm dhe të japim shembullin për të gjithë të rinjtë që e duan lojën e bukur.

“Unë do të doja të kërkoja falje për shpërthimin tim dhe, nëse është e mundur, do të doja ta ftoja këtë mbështetës të shikojë një lojë në Old Trafford si shenjë e lojës së ndershme dhe sportivitetit.”

Megjithatë, kjo ofertë u refuzua nga nëna e djalit të ri.

Ajo pohoi: “Ashtu siç e shoh unë, nëse dikush e sulmonte në rrugë dhe më pas na kërkonte të shkonim për darkë, ne nuk do ta bënim. Vetëm për shkak se ai është Cristiano Ronaldo, pse ta bëjmë?

“Është sikur i detyrohemi atij një nder, por më vjen keq, nuk e bëjmë. Është në duart e policisë.”

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin