image Incident në ndeshjen Prishtina-Peja, tifozët sulmojnë lojtarët e Pejës
[wp-story id="814678"]

Basketboll

Incident në ndeshjen Prishtina-Peja, tifozët sulmojnë lojtarët e Pejës

news image

Në sekondat e fundit të ndeshjes së Prishtinës me Pejën, ka ndodhur një incident.

Një tifoz i Prishtinës është futur në parket dhe ka pasur një fjalosje verbale me njërin nga lojtarët e Pejës.

Aty afër ishin zyrtarët e ndeshjes dhe policia, të cilët ndërhynë menjëherë, transmeton Klankosova.tv.

Menjëherë pas kësaj, tifozët filluan edhe të gjuanin drejt parketit me gjësende.

Ndryshe, ndeshja përfundoi me fitoren e Pejës, me rezultat 76-70.

Kujtojmë një javë më parë tifozët e Prishtinës shkaktuan incident edhe në futboll, në ndeshjen përball Ballkanit.

/GazetaSinjaliSport/