image IKShPK apelon: Vaksinohuni e festoni sigurt me familje - Sinjali

IKShPK apelon: Vaksinohuni e festoni sigurt me familje

news image

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka bërë sërish apel te qytetarët që të vaksinohen kundër COVID-19, shkruan Gazeta Sinjali.

IKShPK ka thënë se duhet të merren dy dozat në mënyrë që të festojnë të sigurt me familje.

Vendi ku të gjithë ndjehemi të sigurt është familja. Prandaj, kujdesu për veten dhe familjen tuaj. Merrni të dy dozat e vaksinës dhe sapo të ju vijë koha edhe dozën përforcuese dhe dozën e tretë.Festo sigurt, festo me familjen!Festo shëndetshëm”, thuhet në njoftimin e IKShPK-së.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin