image Ibrahimovic: Kam ardhur këtu duke bërë një premtim dhe e mbajta fjalën - Sinjali

Ibrahimovic: Kam ardhur këtu duke bërë një premtim dhe e mbajta fjalën

news image

Zlatan Ibrahimovic ka zbuluar se ai ia ka dhënë një premtim klubit dhe e ka mbajtur tashmë atë.

Sulmuesi ishte në periudhën e tij të dytë me kuqezinjtë, pasi kishte fituar tashmë titullin e Serie A në sezonin 2010-11, që rastësisht ishte edhe hera e fundit që ky klub u kurorëzua kampion i Italisë.

Ai u kthye në janar 2020 dhe, së bashku me Simon Kjaer, transformuan mentalitetin e skuadrës për të nisur këtë rrugëtim drejt Scudettos.

“Është e mrekullueshme, unë isha këtu herën e fundit që fitoi Milani dhe 11 vjet më vonë ne e fituam atë dhe unë jam përsëri këtu”, buzëqeshi 40-vjeçari në Sky Sport Italia.

“Kam ardhur këtu duke bërë një premtim dhe e mbajta. Shumë qeshën kur thashë se do të fitonim sërish Scudetton, por ne punuam shumë dhe i treguam ekipit se çfarë do të thotë të vuash për rezultatet e tua.”

Kanë qenë disa javë emocionuese për Ibrahimovicin, pasi agjenti dhe mentori i tij Raiola vdiq.

“Këtë ia dedikoj Minos, ai ishte një nga ata që më donte në Milan dhe më tha se isha i vetmi që mund ta shpëtoja Milanin. Këtë trofe ia dedikoj atij”.

Çfarë do të kishte thënë Raiola nëse do të ishte këtu tani?

Le të luajmë edhe 10 vjet dhe të vjedhim më shumë para!” qeshi Ibrahimovic.

Siç ndodh, është vetëm Ibra ai që duhet të vendosë nëse do të nënshkruajë një kontratë të re në San Siro apo do t’i varë këpucët përgjithmonë.

“Duhet të jem në formë të mirë, duhet të bëj gjëra. Kur të ndihem mirë, atëherë do të shoh se si është situata. Unë ende ndjej se mund të bëj diferencën kur jam në fushë. Unë nuk shoh një Ibra tjetër atje.

“Do të marr një vendim gjatë ditëve në vijim. Kohët e fundit kam pasur një kohë shumë të vështirë, ishte e keqe si fizikisht, por edhe për çështje të tjera personale. Në fund të ditës, bëra gjithçka që munda për të ndihmuar Milanin të fitonte këtë trofe.

“Kisha frikë se mund të më duhej të largohesha, por dua ta bëj në mënyrën time.”

Në mënyrë të pashmangshme, Ibrahimovic është një lider në dhomat e zhveshjes dhe kërkohet për fjalimet e tij me elementët e rinj.

“Natyrisht që flas shumë në dhomat e zhveshjes, u thashë të gjithëve të qëndroni të koncentruar, pasi është e lehtë në këto situata të humbasësh kokën. Është hakmarrje për shumë lojtarë që njerëzit nuk i besuan“, deklaroi suedezi.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: