image I riu nga Gjilani thotë se u largua nga FSK-ja vetëm se mbante tatuazh në trup
[wp-story id="814678"]

Kosovë

I riu nga Gjilani thotë se u largua nga FSK-ja vetëm se mbante tatuazh në trup

news image

Ermelind Kastrati nga Gjilani është larguar nga Forca e Sigurisë së Kosovës, siç thotë ai për shkak se mbanë një tatuazh në trup.

Përmes një reagimi në Facebook, Kastrati ka thënë se për të aplikuar në FSK kishte pritur një 1 vite dhe trajnimet i kishte filluar të hënën.

Sipas tij, ai së bashku me disa kolegë të tij u detyruan ta lirojnë kazermën ditën e enjte, për shkak të tatuazheve që mbanin në trup.

Postimi i plotë:

1 Vjet u bonen prej Aplikimit në FSK , edhe ne fund erdh lajmi qe u pranum shkum te hanen ja nisem trajnimit sot na erdh mesazhi qe duhet me liru kazermen nja 10-13 persona se kemi tattoja per qudi, asnje ushtar as ne kosov e as jasht kosoves nuk ka tatu , ndryshoni ligje o njerz se me prit 1 vjet edhe fund met hek veq qe ekom ni tato si :

Mu shterrshin syt nese pushoj

Lirine tende me endrrue

Mallkue qoft gjaku im

Nese mvrasin pa luftue,

Ky sen osht marre psiqikisht na keni lodh mu e qata 13 persona qe 2 dit mrenaa pa

Dit qe apovazhdojm a po na hekni MARRE ska shtet as kurr ska me pas

/GazetaSinjali/