image Hoti raporton para Kuvendit për menaxhimin e pandemisë

Politikë

Hoti raporton para Kuvendit për menaxhimin e pandemisë

news image

Kuvendi i Kosovës mban sot seancën plenare në të cilën do të raportojë kryeministri Avdullah Hoti lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19.

Seanca do të mbahet në orën 16:00.

Së fundi ka pasur rritje të madhe të rasteve të reja me koronavirus.

Numri total i të infektuarve ka shkuar në 4,307 raste nga 26,916 persona të testuar dhe gjithsej 94 raste të vdekjeve. /Gazeta Sinjali/