image Hoti: Menaxhimi i buxheteve nga Qeveria Kurti nuk po lë asnjë shenjë në ekonomi

Financa

Hoti: Menaxhimi i buxheteve nga Qeveria Kurti nuk po lë asnjë shenjë në ekonomi

news image

Deputeti i Kuvendit nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Abdullah Hoti ka njoftuar se Grupi Parlamentar i kësaj partie, nesër në orën 14:00, në Kuvendin e Kosovës, do të organizojë tryezë diskutimi për projektbuxhetin e vitit 2024.

Hoti thotë se Qeveria nuk po di  t’i menaxhojë buxhetet, kështu duke mos lënë shenjë në ekonominë e vendit.

Po ashtu, ai njofton se në tryezën e lartë-cekur do të jenë odat ekonomike, sindikatat, shoqëria civile dhe ekspertë të ekonomisë.

“Tryeza është e hapur për të gjitha mediat dhe qytetarët që kanë interes të përcjellin këtë diskutim”, thuhet ndër tjera në postimin e tij në “Facebook”.

/GazetaSinjali/