image Harvey Elliott operohet me sukses, rikthehet gjatë sezonit - Sinjali

Harvey Elliott operohet me sukses, rikthehet gjatë sezonit

news image

Harvey Elliott e ka kaluar me sukses operacionin në kyçin e këmbës, për shkak të dëmit që e pësoi gjatë fitores të së dielës në Leeds United.

18-vjeçari pësoi një thyerje në kyçin e majtë pas një sfide në pjesën e dytë të fitores 3-0 të Liverpoolit në Elland Road.

Elliott tani do të fillojë një program rehabilitimi me ekipin mjekësor të Reds dhe ndërsa ai pritet të kthehet më vonë këtë sezon, asnjë afat kohor është vendosur për rikthimin e tij.

Mjeku i klubit, Dr Jim Moxo, i cili, së bashku me fizioterapistin e ekipit të parë Chris Morgan, ishte i pari në fushë për të trajtuar mesfushorin-shpjegoi: “Harvey pësoi një zhvendosje të frakturës së kyçit të këmbës së majtë gjatë lojës”.

“Ne ishim në gjendje të zvogëlojmë zhvendosjen menjëherë në fushë dhe Harvey u operua sot për të riparuar frakturën dhe ligamentet e dëmtuara në incident. Operacioni ishte një sukses, kështu që rikthimi i tij fillon tani.”

“Ne nuk do t’i bëjmë presion atij duke vendosur një afat kohor të caktuar përtej të qenit në gjendje të them me besim që ne presim që ai të paraqitet përsëri më vonë në sezon pas programit tonë të rehabilitimit.”/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: