image Haradinaj për mbajtjen e referendumit serb: Sulm flagrant mbi sovranitetin e Kosovës - Sinjali

Haradinaj për mbajtjen e referendumit serb: Sulm flagrant mbi sovranitetin e Kosovës

news image

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj referendumit serb në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka deklaruar se pretendimi i Serbisë që të organizojë referendum kushtetues në territorin e Kosovës është sulm flagrant mbi sovranitetin dhe integritetin kushtetues të Kosovës./GazetaSinjali/

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti

Shpërndaje artikullin