image Hajnat hyjnë në xhami në Istog dhe vjedhin paratë

Kosovë

Policia/ Hajnat hyjnë në xhami në Istog dhe vjedhin paratë

news image

Imami i xhamisë së fshatit Banjë të Istogut ka raportuar në polici se persona të pa njohur kanë hyrë në xhami dhe kanë kanë thyer kutinë e cila shërben për mbajtjen e të hollave për humanitet.

“Ankuesi mashkull  kosovar (imam i xhamisë se fshatit) ka raportuar se persona të panjohur në xhami, kanë thyer kutinë e cila shërben për mbajtjen e të hollave për humanitet”, thuhet në njoftimin e policisë. /Gazeta Sinjali/