image Haaland rikthehet nga lëndimi dhe shënon, Dortmundi triumfon ndaj Wolfsburgut - Sinjali

Haaland rikthehet nga lëndimi dhe shënon, Dortmundi triumfon ndaj Wolfsburgut

news image

Dortmund ka shënuar fitore ndaj Wolfsburgut, transmeton Sinjali Sport.

Dortmundi fitoi me rezultat 1-3 në vizitë tek Wolfsburgu.

Emre Can dhe Donyell Malen i realizuan dy golat e parë, pasi ishin në disavantazh nga goli i Weghorst.

Ishte Erling Haaland i cili realizoi goli në minutën e 81-të të ndeshjes.

Ai u inkuadrua në lojë vetëm tetë minuta më herët duke u rikthyer kështu nga një lëndim që e mbajti gjatë jashtë fushave të blerta.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: