image Grenell reagon pasi New York Times ngatërroi Thaçin me Vuçiqin - Sinjali

Grenell reagon pasi New York Times ngatërroi Thaçin me Vuçiqin

news image

Gazeta e njohur “The New York Times” e ka ngatërruar emrin e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi me atë të Serbisë, Aleksander Vuçiq.

E përditshmja amerikane ka shkruar se Shtëpia e Bardhë ka planifikuar që të bëhet nikoqire e një takimi ndërmjet presidentit të Serbisë dhe atij të Kosovës.

Por, sipas NYT, lideri i Serbisë është akuzuar për krime lufte.

Description: https://www.gazetaexpress.com/wp-content/uploads/2020/06/fd.jpg

Pas këtij lëshimi, ka reaguar i përzgjedhuri i Shtëpisë së Bardhë për të ndërmjetësuar në dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.

“Pas një storie katastrofike të NYT të mbushur me gabime nga Patrick Kingsley, tani kjo?”, ka shkruar Grenell në rrjetin social Twitter./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: