image Granit Xhaka nominohet për sportist të vitit në Zvicër

Futboll

Granit Xhaka nominohet për sportist të vitit në Zvicër

news image

Granit Xhaka, është nominuar për sportist të vitit në Zvicër. Xhaka po bën paraqitje të jashtëzakonshme me Arsenalin.

Së fundmi ai u zgjodh edhe lojtar i muajit tek “Topçinjtë”.

Futbollisti me prejardhje nga Kosova do ta udhëheqë kombëtaren helvetike në Kupën e Botës, e cila do të nisë këtë të diel, ndërsa Zvicra është në grup me Brazilin, Kamerunin dhe Serbinë.

Votimi për “sportistin e vitit” nis më 29 nëntor. Duke klikuar KËTU mund të votoni për Xhakën.

/GazetaSinjali/