image Grabitet MoneyGram në Prishtinë

Siguri

Grabitet MoneyGram në Prishtinë

news image

Para pak minutave në Prishtinë ka ndodhur një grabitje në pikën e MoneyGram që ndodhet te “Qafa” , raporton Gazeta Sinjali.

Rastin e kanë konifrmuar për Gazetën Sinjali nga Policia e Kosovës ku kanë thënë se të dyshuarit kanë tentuar të realizojnë grabitjen duke e kërcënuar me armë punëtoren e MoneyGram.

“Sot rreth orës 12:00, kemi pranuar informatën për një tenim grabitje në rrugën UÇK në Prishtinë. Mbështetur në rezultatet e veprimeve të para hetimore dyshohet se te dyshuarit kane tentuar të realizjone grabitjen duke kërcënuar me armë një punëtore në një institucion mikrofinanciar”. thuhet në përgjigjen e PK-së pë Gazetën Sinjali.

Gjithashtu kanë bërë me dije se hetuesit policor janë duke punuar në identifikimin dhe arrestimin e personave të dyshuar.

/Gazeta Sinjali/