COVID-19

Të infektuar

10988

Të shëruar

6616

Të vdekur

373

GM njofton se ka pësuar 806 milionë humbje gjatë pandemisë

news image

GM raportoi një humbje të madhe prej 806 milionë në kohë pandemie në tremujorin e fundit të këtij viti.

Në maj dhe qershor, shitjet ishin rreth 20% më pak se e njëjta periudhë e vitit të kaluar. 

Ndryshe, GM humbi më shumë se dy muaj prodhim gjatë krizës, ka ulur kostot e reklamimit dhe shpenzimet diskrecionale dhe ka shtyrë kompensimin në përpjekje për të qetësuar pandeminë.

“Ne kemi një rekord të duhur për marrjen e vendimeve të shpejta dhe strategjike për të siguruar suksesin tonë afatgjatë për përfitimin e të gjithë palëve të interesuara. Ne do të vazhdojmë të udhëheqim ndryshimin e nevojshëm në të gjithë kompaninë,” tha CEO Mary Barra në një deklaratë. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin