image Gjashtë punonjës të urgjencës vriten në Kherson

Botë

Gjashtë punonjës të urgjencës vriten në Kherson

news image

Gjashtë anëtarë të Shërbimit Shtetëror të Emergjencave të Ukrainës janë vrarë nga bombardimet në rajonin jugor të Kherson, kanë thënë zyrtarët.

Sipas zyrës së prokurorit të përgjithshëm të Ukrainës, ushtria ruse hodhi predhat nga një dron pranë një zone të populluar të shtunën.

Ai shtoi se dy punonjës të tjerë të urgjencës u dërguan në spital me lëndime të rënda.

“Një hetim paraprak ka filluar në procedurë penale për shkelje të ligjeve dhe zakoneve të luftës, e kombinuar me vrasje me dashje”, thuhet në njoftim.

/GazetaSinjali/