image Gjakovari tregon një sekret nga lufta, intervenon FSK-ja
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Gjakovari tregon një sekret nga lufta, intervenon FSK-ja

news image

Një gjakovar nga fshati Morinë ka raportuar dje se para 20 vjetësh kishte fshehur nën dhe 5 granata dore.

Pas këtij informacioni, FSK-ja ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, shkruan Gazeta Sinjali.

Ekipi i FSK-së për deminim ka bërë tërheqjen e dy mjeteve të dyshuara, të cilan ishin groposur nën dhe qysh në vitin 1999. /Gazeta Sinjali/